pl en rus fr de
jesteś tu: Archiwum > Archiwum audio > Ekranowane kable sieciowe > N7ES

KABEL ZASILAJACY EKRANOWANY N7ES

UWAGA! 
Informujemy, że z dniem 1 listopada 2013 roku nasza firma zakończyła działalność w dziedzinie audio. 

 

Kabel zasilający ekranowany N7ES przeznaczony jest do zasilania z sieci 230V prądu przemiennego wysokiej klasy sprzętu audio - Hi-Fi wyposażonego w znormalizowane gniazdo sieciowe typu IEC. Stanowi on wersje rozwojowa naszego podstawowego kabla N7E, a różnica polega na zastosowaniu innego rodzaju przewodnika miedzianego - takiego, jaki został użyty w naszym "hi-endowym" kablu N14E.

Wykonany został z najwyższej jakości komponentów, spełniających wymagania i normy stawiane podzespołom pracującym pod napięciem 230V prądu przemiennego i pokryty estetycznym oplotem tekstylnym w kolorze czarnym. 

Zastosowanie skutecznie działającego ekranu zasadniczo zmniejsza wpływ zewnętrznych źródeł i pól zakłócających na przesyłany kablem prąd elektryczny. Stosunkowo duża pojemność własna kabla powoduje podwyższone tłumienie zakłóceń o częstotliwościach radiowych (RFI), natomiast bardzo niska impedancja wynikająca z przekroju oraz budowy, gwarantuje olbrzymia rezerwę prądową kabla (decydującą o wykorzystaniu zdolnosci dynamicznych zasilanego przez kabel wzmacniacza). Kabel jest jak na swoja średnicę stosunkowo elastyczny i nie sprawia kłopotów z dopasowaniem go do dysponowanego miejsca. 

Wewnętrzna budowa kabla jest analogiczna do budowy kabla N7E zawierającego 7 żył o przekroju 1,5 mm2 każda i dających łączny przekrój w przewodach L i N po 4,5 mm2 oraz 1,5 mm2 w przewodzie PE. Ekran jest wykonany w postaci miedzianego ocynowanego, elastycznego oplotu siatkowego o pokryciu ok. 88%, 

Użycie kabla N7ES do zasilania sprzętu audio pozwala na bardzo znacząca poprawę jakości dźwięku, potwierdzona wieloma próbami i testami odsłuchowymi. Szczególnie odczuwane jest polepszenie kontroli i swobody prowadzenia basu, poprawieniu ulega również wrażenie przestrzennosci, zdolności budowania planów dzwiekowych oraz takie cechy jak plastyczność dźwięku oraz umiejętność wyrysowania drobnych szczegółów. Podane powyżej korzyści wynikające z zastosowania kabla N7ES są szczególnie łatwe do usłyszenia przy zastosowaniu go jako połączenia pomiędzy kondycjonerem sieciowym, a zasilanym urządzeniem. Największy efekt uzyskuje się przy zasilaniu poprzez ten kabel źródeł typu odtwarzacz CD, transport CD, przetwornik C/A. Nieznacznie mniejszy, aczkolwiek również bardzo wyraźnie słyszalny efekt uzyskuje się przy zasilaniu wzmacniaczy i przedwzmacniaczy. 

Stosowanie tego typu kabla jako przewodu łączącego kondycjoner z gniazdkiem zasilającym daje z reguły mniejszy efekt, niż przy połączeniu nim urządzenia audio z kondycjonerem. Sensowność takiego rozwiązania należałoby zweryfikować każdorazowo poprzez testy odsluchowe. Może się bowiem okazać, że uzyskany przyrost jakości dźwięku w stosunku do poziomu uzyskanego ze zwyczajnego kabla będzie niewielki, bądź na przysłowiowej granicy percepcji. Wszystko tu zależy od tego, jak rozumiemy określenie "niewielki" i w jakim stanie znajduje się domowa instalacja elektryczna. Dla jednego słuchacza będzie to znacząco duża poprawa, dla innego zupełnie niesłyszalna i nieistotna.

Uwaga: Pełne właściwości brzmieniowe kabel uzyskuje po około 100 -150 godzinach pracy. Poprawia się równowaga tonalna i przestrzenność, znikają słyszalne czasami w fabrycznie nowym kablu niewielkie "wyostrzenia" w górze pasma. Efekt taki występuje pomimo faktu wstępnego wygrzewania kabla wykonywanego w ramach cyklu testów technicznych, jakie przechodzi każdy jego egzemplarz.

Parametry techniczne:
Napięcie znamionowe 230V 50Hz
Wytrzymałość napięciowa izolacji: 4000V
Znamionowy prąd obciążenia: 10A
Temperatura otoczenia podczas pracy: +5 do +70 C
Pojemność pomiędzy przewodami L i N: 350 p./1m
Pojemność pomiędzy przewodami L lub N i PE/ekran: 500 p./1m
mi L lub N i PE/ekran: 500 pF/1m
Dostępne długości kabla (w metrach): 1,0m 1,5m 2,0m

 

 

Przedsiębiorstwo Wdrożeniowo-Produkcyjne NEEL Sp z o.o.
ul. Białozora 3, 02-817 Warszawa; NIP 521-03-30-812

tel.: (+48 22) 649 56 30
fax.: (+48 22) 648 41 30, wew. 22
e-mail: 

KRS 0000199943 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy
kapitał zakładowy: 87.000,00 PLN

design: